Digital information och frågestund inför gymnasievalet, torsdag den 3 februari

Kanske har du frågor och funderingar inför det kommande gymnasievalet? Kanske undrar du eller din/dina vårdnadshavare över de olika programalternativen, omval, kurser eller något helt annat som rör vår skola?

På torsdag den 3 februari, mellan klockan 18.00 och 19.00, har ni möjlighet att ta del av en kort presentation samt tillfälle att ställa frågor kring Europaskolan Strängnäs och gymnasieansökan. Vi finns här för er och ser fram emot att höra av er!

Ställ era frågor via chatten, som hålls öppen under hela frågestunden.

Vill ni vara med? Klicka på länken för att delta: vi publicerar länken här cirka 17.45.

Länken kommer också att finnas på Instagram och Facebook.

Ni som deltar via mobil eller surfplatta kan behöva ladda ner appen Google Meet inför mötet.

Varmt välkomna!