Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss!

På Europaskolan Malmköping står du som elev i centrum, tillsammans med våra kompetenta och engagerade lärare. För att allt ska fungera behövs också skolledning, reception, IT, lokalvård och elevhälsa. Alla finns vi här för dig.

Tillsammans tar vi ansvar för att skapa en trivsam miljö. En skola där var och en känner sig sedd och väl omhändertagen.

Kontakta oss gärna, per telefon eller e-post. Eller varför inte besöka oss?


Reception

Ida Blomkvist
Skoladministratör
E-post: ida.blomkvist@europaskolan.se


Ledning

Stephan Eriksson
Rektor
E-post: stephan.eriksson@europaskolan.se

Ola Walfridson
Biträdande rektor
E-post: ola.walfridson@europaskolan.se


Elevhälsa

Lotta Jäder
Skolsköterska
E-post: lotta.jader@europaskolan.se

Johanna Engström
Kurator
E-post: johanna.engstrom@europaskolan.se

Jenny Segerberg
Kurator
E-post: jenny.segerberg@europaskolan.se


Studie- och yrkesvägledare (syv)

Mathias Jävergren
Studie- och yrkesvägledare
E-post:
mathias.javergren@europaskolan.se

Omar Altaan
Studiehandledare
E-post:
omar.altaan@europaskolan.se


Lärare

 

Madelene Alwerholm
Lärare
E-post:
madelene.alwerholm@europaskolan.se

 

Jonathan Bejefalk
Lärare
E-post: jonathan.bejefalk@europaskolan.se

 

Marcus Blomqvist
Lärare
E-post: marcus.blomqvist@europaskolan.se

 

Anna Bylund
Speciallärare
E-post: anna.bylund@europaskolan.se

 

Lisa Dahlin
Lärare
E-post:
lisa.dahlin@europaskolan.se

 

Josefin Eigner
Lärare
E-post:
josefin.eigner@europaskolan.se

Felicia Eklund
Lärare
E-post:
felicia.eklund@europaskolan.se

My Ekman
Lärare
E-post: my.ekman@europaskolan.se

Tove Engstrand
Lärare/elevhandledare (tjänstledig)
E-post: tove.engstrand@europaskolan.se

 

Sophia Hafdell Birkegård
Lärare
E-post: sophia.hafdell@europaskolan.se

Veronica Hellsberg
Lärare (tjänstledig)
E-post: veronica.hellsberg@eruopaskolan.se

Sofia Hock
Lärare/elevhandledare (tjänstledig)
E-post: sofia.hock@europaskolan.se

Mattias Höög
Lärare
E-post: mattias.hoog@europaskolan.se

 

Stefan Ilic
Lärare
E-post: stefan.ilic@europaskolan.se

Björn Johansson
Lärare
E-post: bjorn.johansson@europaskolan.se

Camilla Karlsson
Lärare
E-post: camilla.karlsson@europaskolan.se

Mia Kindmark
Lärare
E-post: mia.kindmark@europaskolan.se

Mimmi Klemets
Lärare
E-post: mimmi.klemets@europaskolan.se

Thea Kvant
Lärare
E-post: thea.kvant@europaskolan.se

 

Linnéa Lagerbäck
Lärare
E-post: linnea.lagerback@europaskolan.se

 

Martina Lagerbäck
Lärare
E-post: martina.lagerback@europaskolan.se

 

Jasmine Lar
Lärare
E-post: jasmine.lar@europaskolan.se

Sofie Ljung
Lärare
E-post: sofie.ljung@europaskolan.se

Stephanie Lundevall
Lärare
E-post: stephanie.lundevall@europaskolan.se

Christer Lundin
Lärare
E-post: christer.lundin@europaskolan.se

Paul Lötberg
Lärare
E-post: paul.lotberg@europaskolan.se

 

Josefin Mård Grinde
Lärare
E-post: josefin.mard@europaskolan.se

 

 

Malin Ros
Lärare
E-post: malin.ros@europaskolan.se

Paula Styrlin
Lärare
E-post: paula.styrlin@europaskolan.se


Elevhandledare

Tove Engstrand
Lärare/elevhandledare (tjänstledig)
E-post: tove.engstrand@europaskolan.se

Daniel Feldt
Elevhandledare
E-post:
daniel.feldt@europaskolan.se

 

Eveliina Jacobs
Elevhandledare
E-post: evelina.jacobs@europaskolan.se

 

Beatrice Jernqvist
Elevhandledare
E-post: beatrice.jerniqvist@europaskolan.se

 

Björn Johansson
Lärare/elevhandledare
E-post: bjorn.johansson@europaskolan.se

 

Maja Ljungman
Elevhandledare
maja.ljungman@europaskolan.se

Kevin Nygren
Elevhandledare
E-post: kevin.nygren@europaskolan.se

 

Pernilla Ohlsson
Elevhandledare
E-post: pernilla.ohlsson@europasskolan.se

 

Axel Philipson
Elevhandledare
E-post: axel.Philipson@europaskolan.se


Rastresurs

Jesper Lundin
Rastresurs
E-post: jesper.lundin@europaskolan.se


Ekonomi

Maria Jansson 
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 076-767 12 77
E-post: maria.jansson@europaskolan.se

Ulla Haglund
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 0152-33 11 21
E-post: ulla.haglund@europaskolan.se


IT-tekniker

Eklund Johan
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 076-767 50 98
E-post: johan.eklund@europaskolan.se

Sandsten Jimi
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 076-767 44 24
E-post: jimi.sandsten@europaskolan.se


Fastighet

Sven-Åke Eriksson
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 070-203 98 57
E-post: svenake.eriksson@europaskolan.se

Fastighetsservice/vaktmästeri

Karlsson Peter
Telefon:
0722-10 91 62
E-post: peter.karlsson@europaskolan.se

Felanmälan:
fastighet@europaskolan.se


Lokalvård

Ingrid Larsson
Lokalvårdare
E-post: ingrid.larsson@europaskolan.se

 

Linda Pöldme
Lokalvårdare
E-post: linda.poldme@europaskolan.se


Måltidsverksamhet

Holmberg Mattias
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 070-693 42 93
E-post: mattias.holmberg@europaskolan.se

Kök Malmköping: 0157-415 10