Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss!

På Europaskolan Malmköping står du som elev i centrum, tillsammans med våra kompetenta och engagerade lärare. För att allt ska fungera behövs också skolledning, reception, IT, lokalvård och elevhälsa. Alla finns vi här för dig.

Tillsammans tar vi ansvar för att skapa en trivsam miljö. En skola där var och en känner sig sedd och väl omhändertagen.

Kontakta oss gärna, per telefon eller e-post. Eller varför inte besöka oss?


Reception

Ida Blomkvist
Skoladministratör
E-post: ida.blomkvist@europaskolan.se
Telefon: 0157-440 44


Ledning

Stephan Eriksson
Rektor
Telefon: 076-767 02 32
E-post: stephan.eriksson@europaskolan.se

Ola Walfridson
Biträdande rektor
Telefon: 076-767 50 63
E-post: ola.walfridson@europaskolan.se


Elevhälsa

Lotta Jäder
Skolsköterska
Telefon: 076-767 02 99
E-post: lotta.jader@europaskolan.se

Jenny Segerberg
Kurator
Telefon: 076-767 02 34
E-post: jenny.segerberg@europaskolan.se


Studie- och yrkesvägledare (syv)

Mathias Jävergren
Studie- och yrkesvägledare
E-post:
mathias.javergren@europaskolan.se

Omar Altaan
Studiehandledare/lärare
E-post:
omar.altaan@europaskolan.se

Noura Msouti
Studiehandledare/lärare
E-post: noura.msouti@europaskolan.se


Lärare

Omar Altaan
Lärare/studiehandledare
E-post: omar.altaan@europaskolan.se

Madelene Alwerholm
Lärare
E-post:
madelene.alwerholm@europaskolan.se

Jonathan Bejefalk
Lärare
E-post: jonathan.bejefalk@europaskolan.se

Marcus Blomqvist
Lärare
E-post: marcus.blomqvist@europaskolan.se

Anna Bylund
Speciallärare
E-post: anna.bylund@europaskolan.se

Lisa Dahlin
Lärare
E-post:
lisa.dahlin@europaskolan.se

Josefin Eigner
Lärare
E-post:
josefin.eigner@europaskolan.se

Felicia Eklund
Lärare
E-post:
felicia.eklund@europaskolan.se

My Ekman
Lärare
E-post: my.ekman@europaskolan.se

Stefanie Franzen
Lärare
E-post: stefanie.franzen@europaskolan.se

Sophia Hafdell Birkegård
Lärare
E-post: sophia.hafdell@europaskolan.se

Veronica Hellsberg
Lärare
E-post: veronica.hellsberg@eruopaskolan.se

Sofia Hock
Lärare/elevhandledare (tjänstledig)
E-post: sofia.hock@europaskolan.se

Mattias Höög
Lärare
E-post: mattias.hoog@europaskolan.se

Stefan Ilic
Lärare
E-post: stefan.ilic@europaskolan.se

Dan L Jernvald
Lärare
E-post: dan.jernvald@europaskolan.se

Anna Johansson
Lärare
E-post: anna.johansson@europaskolan.se

Björn Johansson
Lärare
E-post: bjorn.johansson@europaskolan.se

Camilla Karlsson
Lärare
E-post: camilla.karlsson@europaskolan.se

Mia Kindmark
Lärare
E-post: mia.kindmark@europaskolan.se

Mimmi Klemets
Lärare
E-post: mimmi.klemets@europaskolan.se

Linnéa Lagerbäck
Lärare
E-post: linnea.lagerback@europaskolan.se

Martina Lagerbäck
Lärare
E-post: martina.lagerback@europaskolan.se

Jasmine Lar
Lärare
E-post: jasmine.lar@europaskolan.se

Sofie Ljung
Lärare
E-post: sofie.ljung@europaskolan.se

Stephanie Lundevall
Lärare
E-post: stephanie.lundevall@europaskolan.se

Christer Lundin
Lärare
E-post: christer.lundin@europaskolan.se

Noura Msouti
Lärare/studiehandledare
E-post: noura.msouti@europaskolan.se

Josefin Mård Grinde
Lärare
E-post: josefin.mard@europaskolan.se

Malin Ros
Lärare
E-post: malin.ros@europaskolan.se

Anne Stigare
Lärare
E-post: anne.stigare@europaskolan.se

Elisabeth Widergren
Lärare
E-post: elisabeth.widergren@europaskolan.se

Nadiya Weinert
Lärare
E-post: nadiya.weinert@europaskolan.se

Emelie Westergren
Lärare
E-post: emelie.westergren@europaskolan.se


Elevhandledare

Daniel Feldt
Elevhandledare
E-post:
daniel.feldt@europaskolan.se

Beatrice Jernqvist
Elevhandledare
E-post: beatrice.jerniqvist@europaskolan.se

Björn Johansson
Lärare/elevhandledare
E-post: bjorn.johansson@europaskolan.se

Kevin Nygren
Elevhandledare
E-post: kevin.nygren@europaskolan.se

Pernilla Ohlsson
Elevhandledare
E-post: pernilla.ohlsson@europasskolan.se

Axel Philipson
Elevhandledare
E-post: axel.Philipson@europaskolan.se


Rastresurs

Jesper Lundin
Rastresurs
E-post: jesper.lundin@europaskolan.se


Ekonomi

Maria Jansson 
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 076-767 12 77
E-post: maria.jansson@europaskolan.se

Ulla Haglund
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 0152-33 11 21
E-post: ulla.haglund@europaskolan.se


IT-tekniker

Eklund Johan
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 076-767 50 98
E-post: johan.eklund@europaskolan.se

Sandsten Jimi
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 076-767 44 24
E-post: jimi.sandsten@europaskolan.se


Fastighet

Sven-Åke Eriksson
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 070-203 98 57
E-post: svenake.eriksson@europaskolan.se

Fastighetsservice/vaktmästeri

Karlsson Peter
Telefon:
0722-10 91 62
E-post: peter.karlsson@europaskolan.se

Felanmälan:
fastighet@europaskolan.se


Lokalvård

Linda Pöldme
Lokalvårdare
E-post: linda.poldme@europaskolan.se

Kristin Soysal
Lokalvårdare
E-post: kristin.soysal@europaskolan.se


Måltidsverksamhet

Holmberg Mattias
Arbetsrum på Europaskolan Strängnäs, Economicum.
Telefon: 070-693 42 93
E-post: mattias.holmberg@europaskolan.se

Kök Malmköping: 0157-415 10